Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii

Nie bój żaby, czyli goście

w Koty

Wczoraj mieliśmy gości – Ania /7 lat/ i Ola /6 lat/ przyszły z wizytacją naszej nieskromnej kociej hodowli Bella Bitis. I przyznam, że były to pierwsze osobniki poniżej 30 roku życia w naszym domu chyba od dwóch albo i trzech lat /bo my to stare pierdziele, a i znajomi już lekko zgrzybiali/.

Nie bój żabyKoty były kompletnie zszokowane, że istnieją na świecie również i mali ludzie, a totalnie zaimponowało im, że można być tak małym i generować jednocześnie tyle hałasu. Wrażenie było ogromne i aż im podbierało dech w malutkich kocich piersiach.

Nie bój żaby, czyli goście

Nie bój żabyA Ania i Ola, wprawne w dziecięcych igraszkach, biegały błyskawicami po pokoju, po kuchni, goniąc koty i mając ogromną frajdę jak one pięknie uciekają. No ale nie wszystkie kociska wielkim cykorem podszyte, większość jedynie. Zdarzył się i odważny egzemplarz, który poszedł na pierwszy ogień malutkich, słodkich, dziecięcych łapek – Lulka Bengalska. Ba, Lula się na ochotnika zgłosiła, bo dziewczynki… jadły ciastka. A taka okazja, by na legalu wpierniczać to co ludzie, nie musząc robić tego ukradkiem i na ściśniętym żołądku, nie zdarza się często. I pod płaszczykiem miłego, słodkiego futrzaka w kropki i paski, pięknie bawiącego się z dziećmi, Lula zeżarła większość słodyczy, które nieświadome na początku dziewczynki kładły sobie na stole.

Jak skończyła się wizyta? Lula Bengalska dostała ksywkę „Łasuch”, dziewczynki się pobeczały, że jej nie mogą wziąć do domu, a ja się pobeczałam, że im jej nie oddałam. Lulka nie beczała bo i o co, a zapewne w jej małej główce nawet nie zaświtała myśl żeby się zmartwić. Taka to ci jest kocia natura i kocia refleksja ze zdarzeń dnia codziennego. Jakoś do tej pory nigdy nie widziałam, żeby któryś kot się martwił tom co się dzieje.

PS. Nie bój żaby, Lulka, kiedyś po Ciebie wrócą. Na otarcie łez, dostałam w prezencie śliczne rysunki – dzięki, Malutkie!

Nie bój żaby

Nie bój żaby

Ostatnie z Koty

kocie legowisko

Kocie legowisko

Jednym z lepszych miejsc do okazywania światu bezbrzeżnego lekceważenia jest kocie legowisko.
moczymordy

Moczymordy

Moczymordy, czyli jak nie pić wody, a jak wodę pić? Krótki poradnik
Translate »
Idź do Góry