Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii

Słuch absolutnie selektywny

w Koty

Od kilku dni dumam nad pewną kocią umiejętnością, dość fenomenalną, a mianowicie nad słuchem niemal absolutnym, a jednocześnie doskonale selektywnym, tzw. …

słuch absolutnie selektywny.

Słuch absolutnie selektywnyAle gwoli przydługiego wstępu… Do dziś pamiętam mojego dziadka, który będąc starszym panem przygłuchł na jedno ucho i gdy babcia do niego mówiła, to zdarzało się, że jej nie słyszał. Natomiast kiedy w drugim pokoju, dokładnie ta sama babcia dzieliła się z moją mamą jakimiś babskimi sekretami, to dziadzio z kuchni, przez ścianę słyszał wszystko doskonale i wyraźnie. Ba, wiedział nawet kiedy mówią o nim. Jak się to działo? Nie mam pojęcia, ale jest to pewnego rodzaju fenomen.

Słuch absolutnie selektywnyA teraz meritum… Mamy w domu taką jedną Lulkę, co to właśnie słuchem absolutnie doskonałym się chlubi. Ale jest to słuch wyjątkowo podle selektywny. „Lulka – nie wolno” – nie słyszy. „Lula – zejdź” – jest głucha. „Lulka – zostaw” – a gdzie tam. „Lu – chodź tu”- gadaj zdrów. To nie, że nie słucha, że nie rozumie, że nie chce. Ona tego fizycznie NIE SŁYSZY. W danym momencie nie ma percepcji fal dźwiękowych. Gdzieś na trasie błona bębenkowa – młoteczek – mózg dźwięk zanika, nie ma drgań, strzemiączko nie pracuje jak trzeba, nie współpracuje z kowadełkiem przez co impuls nerwowy, śpi, zakopany spokojnie w swojej norze z kory mózgowej. I Lula nie słyszy. Po prostu.

Słuch absolutnie selektywnyTylko do diabła, niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że jak podnoszę szklany klosz na paterze z łakociami, to ona spod ziemi wyrasta, zwabiona cichym brzęknięciem szkła o drewno kuchennego stołu? Jak to jest, że otwieranie drzwiczek lodówki jest w stanie zwabić ją z najdalszych zakątków chałupy? A zwykłego „nie wolno” nie słyszy w ogóle… Czy ja mam to do niej jakoś ultradźwiękami mówić? Jakąś inną falą nadawać? Jakąś częstotliwością specjalną, amplitudą?

PS. Prowadził głuchy ślepego i uczył się od niego.

Ostatnie z Koty

kocie legowisko

Kocie legowisko

Jednym z lepszych miejsc do okazywania światu bezbrzeżnego lekceważenia jest kocie legowisko.
moczymordy

Moczymordy

Moczymordy, czyli jak nie pić wody, a jak wodę pić? Krótki poradnik
Translate »
Idź do Góry